Hakkımda

x9bW0Y_-_400x400Musa Ünalan, 1989 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini, Palu ilçesinde tamamladı. Liseyi, (başka iki öğrenci ile birlikte) okulun en yüksek diploma derecesi ile bitirdi.

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü kazandı. Üniversite 2. sınıfta iken bölümünü sevmediği için bıraktı. 2009 yılında yeniden Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek, Eşit Ağırlık alanında Türkiye 1601.’si oldu. İstanbul Kadir Has Üniversitesi İşletme Bölümünü (İngilizce) Üstün Başarı Bursu ile kazandı. Lisans eğitimini 3 yılda bitirdi.

Lisans mezuniyeti sonrasında, Atatürk Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 2014 yılında Atatürk Üniversitesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında Doğrudan Doktoraya kabul aldı. 2018 yılında Fırat Üniversitesi İşletme Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak geçiş yaptı. 27 Temmuz 2020 tarihinde yüksek onur öğrencisi olarak Doktora Programından mezun oldu.

Akademik çalışma hayatı sürecince; 17 adet ulusal ve uluslararası makale, 16 adet ulusal ve uluslarası kongre bildirisi, 4 adet popüler dergi makalesi ve 1 adet kitap kritiği çalışması yaptı. Yapmış olduğu çalışmalara 60 atıf yapıldı. Ayrıca, 2 farklı bilimsel araştırma projesinde araştırmacı olarak yer aldı. Yerel bir TV kanalında konuk olarak katkı sundu.

Küresel markalaşma, marka yönetimi, şehir markalaşması, tüketici davranışları, sosyal psikoloji ve siyasal pazarlama alanlarına ilgi duymaktadır.

Güncelleme: 6 Ağustos 2020, 16:38